top of page

MANAGER ACHIZITII- SITE ONLINE- HOME&DECO

Rolul presupune dezvoltarea activitatii magazinului on-line pe plan național și internațional. Viitorul angajat se va implica in relatia cu furnizorii interni si externi, promovarea produselor companiei și creșterea notorietatii brandului companiei; va urmării constant și va analiza evoluția vânzărilor magazinului on-line, precum și impactul campaniilor de promovare asupra vânzărilor; coordonarea si organizarea activitatilor colegilor si subcontractorilor implicati in activitatea site-ului.

RESPONSABILITATI

  • Research clienti si furnizori noi

  • Mentinerea relatiei cu furnizorii (comenzi, negociere preturi, termene de plata, plati)

  • Mentine relatia cu clientii (trimiterea coletelor, rezolvarea posibilelor reclamatii, plati, organizarea transportului)

  • Organizeaza si supervizeaza transportul bunurilor pe traseul furnizor-client

  • Identifică și propune soluții optime de promovare si vanzare on-line;

  • Propune idei si solutii pentru dezvoltarea si imbunatatirea site-ului;

  • Colaboreaza cu colegii si subcontractorii site-ului on-line in sesizarea posibilelor probleme de funcționalitate, prezentarea modificărilor sau dezvoltărilor necesare si urmăreste statusul implementărilor solicitate si /sau stabilite;

  • Coordonează si aproba postarea produselor pe site;

  • Propune si coordonează campanii promoționale, reduceri de prețuri, campanii de la furnizori, etc

PROFIL

  • Studii medii/superioare;

  • Experiența în achizitii/logistica si e-commerce minim 1-2 ani;

  • Limba engleza - nivel mediu - avansat;

  • Persoana cu dorință permanentă de dezvoltare și cunoaștere, ce respectă standarde de integritate, etică și profesionalism;

  • Cunoștințe de vânzare, market research clienti noi cat si furnizori noi

  • Înțelege/cunoaște fluxul, procesele și strategiile comerciale necesare vanzarii on-line;

  • Participa la târguri si alte evenimente similare;

LOCATIE Blv. Ferdinand - autogara Obor

PROGRAM L-V 9:00-18:00 (flexibil dupa caz)

Pentru a aplica la acest job, va rugam sa trimiteti cv-ul la office@hrdaily.ro