top of page

REPREZENTANT VANZARI B2B SOLUTII GPS PENTRU FLOTE

Compania angajatoare este lider in domeniul transporturilor, un jucator important cu istorie, furnizor de solutii complete in alimentarea cu carburant. Este o companie cu o buna reputatie, o cultură organizațională orientată către servicii de înaltă calitate, respect pentru client și relații sănătoase la nivelul echipei.

RESPONSABILITATI

  • Atingerea target-ului de vanzari anual.

  • Prospectarea activa a potentialilor clienti din domeniul de transport rutier international. Baza de date existenta de client activi. Upsales pe produsul nou GPS

  • Dezvoltarea relatiilor in permanenta cu clientii din portofoliul existent.

  • Pregatirea ofertelor care presupun cotatii de preturi, termene de plata etc.

  • Pregatirea si trimiterea contractelor catre potentialii clienti.

  • Intelegerea activitatilor specifice domeniului de transport rutier in vederea oferirii solutiilor de tipul win-win clientilor existenti si potentialilor clienti.

  • Lucrul in echipa alaturi de celelalte departamente din cadrul companiei pentru atingerea obiectivelor comune.

  • Oferirea permanenta de asistenta clientilor existenti sau potentialilor clienti privind specificatiile produsului si serviciului GPS.

  • Imbunatatirea competentelor necesare in activitatea zilnica precum si dezvoltarea profesionala individuala

PROFIL

  • Experienta in vanzari B2B de min 3 ani

  • Experienta in vanzari de si cunostinte in domeniul solutiilor GPS (pentru flota transportatori)

  • Buna cunoastere a pietei jucatorilor de transport rutier marfa

  • Buna abilitati de comunicare interepersonala, claritate exprimare scris si verbal

  • Negociere si influenta

  • Orientare catre rezultate

  • Etica

  • Buna capacitate de oragnizare si prioritizare

  • Operare PC: Word, Excel, Outlook

  • Cunostinte de limba engleza cel putin nivel mediu

  • Permis de conducere cat. B

  • Disponibilitate de deplasare pe tern in zona alocata- ocazional

PROGRAM & LOCATIE

L-V 9:00-18:00

Metrou Aurel Vlaicu, Bucuresti