REPREZENTANT VANZARI ZONAL- CARBURANT VRAC- SLOBOZIA/ TANDAREI

Compania angajatoare oferă servicii de alimentare cu carburant pentru toate categoriile de clienți. De la stații de alimentare cu carburant, până la carburant vrac cu cisterne proprii si parcare securizată pentru șoferii de camioane.

RESPONSABILITATI

  • Atingerea target-ului de vânzări anual.

  • Prospectarea activa a potențialilor clienți din industriile vizate (agricultura, zona forestiera, construcții, transport ), din baza de date existenta de client activi.

  • Dezvoltarea relațiilor in permanenta cu clienții din portofoliul existent.

  • Pregătirea ofertelor care presupun cotații de preturi, termene de plata etc.

  • Pregătirea si trimiterea contractelor către potențialii clienți.

  • Asigurarea colectării plăților în baza facturilor emise clienților

  • Foarte bune abilități de vânzare și negociere

  • Îmbunătățirea competentelor necesare in activitatea zilnica precum si dezvoltarea profesionala individuala

PROFIL

  • Experiență in vânzări B2B de min 3 ani

  • Experiență in vânzări către si cunoștințe privind piața jucătorilor zonali din industriile: agricultura, forestier, construcții, transport) - reprezintă un avantaj

  • Buna abilitați de comunicare interpersonală, claritate exprimare scris si verbal

  • Bune abilități cognitive si raționament logic si numeric

  • Negociere si influenta

  • Orientare către rezultate

  • Etica

  • Buna capacitate de organizare si prioritizare

  • Operare PC: Word, Excel, Outlook

  • Permis de conducere cat. B

  • Disponibilitate de deplasare pe tern in zona alocata

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe email la office@hrdaily.ro