top of page

SPECIALIST MARKETING ONLINE

Compania angajatoare are peste 10 ani in piata de marketing, Ofera servicii de promovare prin Google Adwords, Facebook Advertising si SEO. Reprezinta agentia de perfomarnce marketing probabil cu cel mai mare spend administrat din Romania.

RESPONSABILITATI

  • Crearea si administrarea campaniilor Google Ads.

  • Crearea si administrarea campaniilor Facebook Ads.

  • Analizarea si interpretarea datelor din Google Analytics.

  • Stabilirea si implementarea planului de marketing pentru atingerea obiectivelor.

  • Analizarea comportamentului utilizatorilor online (customer journey), si a micro si macro conversiilor pentru optimizarea ROAS-ului.

  • Raportarea si analizarea perfomantei campaniilor stabilind recomandari pentru atingerea KPI-urilor in functie de canalul de trafic (Google Ads, Facebook Ads, SEO, etc.).

  • Interactiune directa cu clientii agentiei.

  • O buna intelegere a strategiilor de comunicare si performanta in digital marketing.

  • Pregatirea si propunerea actiunilor clare de optimizare bazate pe analiza datelor (google trends, keyword planner, reach planner etc.).

  • Cunostinte solide in platformele de marketing digital: Google Ads, Facebook Ads, Google Analytics, SEO, tehnici CRO, Afiliere si KPI-uri.

PROFIL

  • English advanced level;

  • Bun comunicator

  • Creativitate

  • Gandire strategica

  • Planificare si organizare, abilitatea de a procesa task-uri multiple simultan

  • Experienta de minim 2 ani intr-o agentie de online marketing

  • Cunostinte de:Digital Marketing; Google Ads; Facebook Ads; Google Analytics; Display Advertising; CRO; UX; Digital strategy

  • Reprezinta un plus:Data Studio; Optmyzr; SEO; Report Garden; Search console; Excel;

LOCATIE& PROGRAM

Piata Unirii

L-V: 9:00 - 18:00