top of page

BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER- ZONA BH, HD, CS, TM, AR

Compania angajatoare este un important  distribuitor si producator de ambalaje flexibile de inalta performanta, cu prezenta la nivel national de peste 25 de ani.

Cautam un nou coleg care sa acopere judetele: BH, HD, CS, TM, AR

RESPONSABILITATI

  • Prospectarea active a potentialilor eclinti

  • utilizarea cunostintelor si a experientei in scopul cresterii vanzarilor, portofoliului de clienti, si calitatii portofoliului

  • definirea si urmarirea planului de actiuni in acord cu strategia de vanzari

  • monitorizarea permanenta a vanzarilor

  • participarea activa la negociere , auditare nevoi client, prezentare si testare produse

  • transmiterea informatilor specifice obtinute din piata prin raportari zilnice, lunare , trimestriale

  • reprezentarea companiei printr-o imagine profesionista si temeinice cunostinte tehnice.

  • dezvoltare continua pe plan profesional si informarea continua legat de tendintele economice

PROFIL

  • experienta min 2 ani in vanzari B2B

  • abilitati in dezvoltarea relatiilor de incredere si de durata,

  • excelente abilitati de comunicare verbala si in scris

  • abilitati personale : curios, creativ, auto-organizare, interesat de medii in care se invata,

  • abiltati in utilizarea PC, Microsoft Office, sisteme de operare ERP/CRM

  • competente in realizarea obiectivelor de vanzari si stapanirea tehnicilor de negociere ,

  • competente in identificarea si intelegerea nevoilor clientului, in stapanirea tehnicilor de “intrebari si ascultare” si in lucrul cu obiectile

  • competente in organizarea intalnirilor pentru auditare nevoi client, prezentare si testare produse

  • permis de conducere cat B

  • cunoasterea limbii engleze la nivel conversational

  • disponibilitate la calatorii 80% din timpul de lucru

PACHET SALARIAL

  • Salariu fix + bonus  + tichete de masa de 35 lei/ zi

  • Masina de serviciu in interes propriu

  • Asigurare medicala privata

  • Prime de sarbatori + casatorie

Pentru a aplica la acest job, va invitam sa ne trimittei CV-ul la adresa de email office@hrdaily.ro

bottom of page