top of page

CONSULTANT ASIGURARI

Compania angajatoare este liderul pietei de brokeraj in asigurari din Romania, o companie cu capital privat 100% romanesc si cu o experienta in acest domeniu de peste 12 ani.

RESPONSABILITATI

  • Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti,

  • Prospectarea pietei si identificarea clientilor potentiali;

  • Propunerea strategiilor de atragere a clientilor,

  • Intocmirea rapoartelor privind situatia vanzarilor,

  • Experienta in domeniul vanzarilor de asigurari - OBLIGATORIU!

  • Studii superioare/medii

  • O buna capacitate de comunicare, atentie deosebita la detalii si orientare comerciala;

  • Abilitati individuale: seriozitate, perseverenta, corectitudine, spirit de observatie, flexibilitate;

  • Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa;

  • Operare PC Microsoft Office;

  • Cod RAF valid - reprezinta un avantaj;

  • Permis de conducere categoria B;

CE OFERIM

  • Contract individual de munca (salariu fix)

  • Sistem de salarizare care recompenseaza performanta (bonusuri lunare)

  • Instrumente tehnologice pentru lucru telefon mobil, laptop, etc;

  • Autoturism de serviciu pentru intalniri cu clientii existenti cat si cu clientii noi;

  • Pachet de beneficii competitive (tichete cadou, prime, asigurare medicala etc),

  • Lucrul intr-o echipa profesionista cu experienta vasta in domeniu, de 5 ani lider national in piata de profil.

  • Acces la cursuri de perfectionare pe produse de asigurare si dezvoltare profesionala si personala.

PROGRAM & LOCATIE

L-V 9:00-17:30

Cotroceni