top of page

PRODUCT MANAGER- AUTOMOTIVE ( 2 posturi)

Compania angajatoare este o multinațională, membră a unui puternic grup european, lider de piață pe segmentul distribuției de piese pentru autoturisme/camioane/vehicule comerciale, echipamente service . cu 70 de filiale la nivel național. Job-ul este la depozitul din  parcul logistic VGP Park, din Stefanestii de Jos, Ilfov.

RESPONSABILITATI

Obiectivul activității Product Managerului îl reprezintă creșterea cifrei de afaceri pe grupele de produse alocate și dezvoltarea relației cu furnizorii pe aceste segmente prin activități/responsabilități ce țin de:

  • implementarea de prețuri pentru grupele de produse alocate, în funcție de piață, prin calculații de preț și urmărirea evoluției cifrei de afaceri pe aceste grupe;

  • relaționarea activă cu filialele, oferirea de suport la solicitările acestora și acordarea de sprijin necesar promovării produselor companiei;

  • gestionarea relației cu furnizorii, analiza de oferte, solicitarea de informații despre produs și propuneri în vederea dezvoltării cifrelor de afaceri;

  • realizarea de analize și propuneri de optimizare a stocurilor filialelor;

  • analiza concurenței și plasarea competitivă a produselor în piață;

  • crearea campaniilor de marketing și evaluarea impactului acestora, în raport cu obiectivele stabilite și respecatrea bugetului.

PROFIL

  • experientă relevantă în domeniul auto (piese);

  • experință în product management (achiziții);

  • cunoștințe Microsoft Office (în special Excel) și ERP;

  • cunoștințe de limba engleză;

  • proactivitate și orientare către rezultat;

  • ”indemânare” în a lucra cu cifrele și atenție la detalii;

  • abilitatea de a performa într-o diversitate de sarcini, într-un ritm alert.

LOCATIE & PROGRAM

Stefanestii de Jos, IF

L-V 9:00 -18:00 ( o ora pauza)

BENEFICII

  • Salariu fix+ bonus luna si trimestrial 60% din salariul de baza (in baza KPI)

  • Tichete de masa 30 lei/ zi

  • Transport asigurat/ Decont transport

  • Asigurare medicala

  • Tichete de vacanta

  • Crestere salariala anuala + zile suplimentare de concediu, in functie de vechimea in munca

Pentru a aplica la acest job, va invitam sa ne trimittei CV-ul la adresa de email office@hrdaily.ro